top of page

OBVODOVÉ KONSTRUKCE

 

Konstrukce obvodových stěn je tvořena 140mm KVH profily (masivní konstrukční řezivo), které jsou oboustranně opláštěny konstrukčními deskami - používány jsou sádrovláknité desky FERMACELL nebo dřěvoštěpkové OSB desky. Takto opláštěné stěny jsou vyplněny foukanou celulózovou tepelnou a hlukovou izolací. Obvodové stěny jsou v interiéru vždy optřeny předstěnou tl. 40mm, ve které jsou taženy instalace. Vnitřní příčky jsou motovány bez předstěn, přičemž KVH profily mají tl. 100 nebo 120mm.

 

 

FASÁDNÍ SYSTÉM

 

V základním provedení je možné volit mezi dvěma fasádními systémy, dle jejichž typu je také volena duhá vrstva tepelné izolace:

 

_Fasádní omítka

je vždy kombinována s kontaktním zateplovacím systémem ze 100mm polystyrenových fasádních desek.

 

_Palubky / Cetris

jsou vždy kombinovány s druhou vrstvou minreální vaty tl. 100mm, která je kladena do systémového nosného roštu z KVH profilů.

 

 

 

STŘEŠNÍ KONSTRUKCE

 

Dle typu domu je použito jedno z následujících konstrukčních řešení:

 

_Příhradové vazníky

v kombinaci se sádrokartonovými podhledy tvořící rovné stropy jsou standardem pro všechny přízemní stavby. Tepelná a zvuková izolace je řešena ekologickou minerální vatou.

 

_Klasický krov

v kombinaci se sádrokartonovámi podhledy je standardem pro všechny patrové domy. Podhledy z části kopírují šikminu krovu, ze které přecházejí do klasického rovného stropu. Tepelná izolace je opět řešena ekologickou minerální vatou.

 

Klasický krov může být použit jako alternativa i u přízemních domů. 

V takovém případě je skladba střešního pláště nadkrokevní, tzn. profily jsou v interiéru odhlalené. Tepelnou a zvukovou izolaci tvoří polyuretanové izolační panely. 

 

 

STŘEŠNÍ KRYTINA

 

Dle typu střešní konstrukce je použit jeden z následujících střešních systémů:

 

_Betonová střešní taška

je standardem pro všechny typy domů se sklonem střechy od 7°.

 

_Falcovaná střešní krytina

je alternativním řešením zejména pro moderní patrové i přízemní domy bez přesahů střešní konstrukce.

 

_Střešní hydroizolační folie

je standardnem pro všechny typy pultových střech se sklonem do 5°.

Srdcem našich dřevostaveb je nosná konstruce z masivních dřevěných (KVH) profilů, která je projektována na základě špičkového systému výstavby DEKHOME. Více info zde >>

PODLAHOVÁ KONSTRUKCE

 

_Přízemí (1.NP)

Založení stavby je realizováno na betonovou základovou desku. Tepelnou izolaci tvoří polystyrenové desky, na které je realizována pochozí vrstva - betonová podlaha připravené k pokládce finálního povrchu.

 

_Patro (2.NP)

je řešeno nosnou konstrukcí z 200mm KVH profilů ze spodu opatřených sádrokartonovými podhledy. Opláštění shora je řešeno OSB deskami, na které je kladena kročejová izolace a následně pochozí betonová podlaha připravené k pokládce finálního povrchu. Tepelná a zvuková izolace je řešena minerální vatou kladenou mezi KVH profily.

bottom of page